تعویض برد آیفون ۶ اس پلاس

تعویض برد آیفون 6 اس پلاس

آموزش تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس

آیفون کمک در این بخش از سلسله قسمت های تعمیرات گوشی آیفون به بررسی نکاتی در خصوص تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس می پردازد. تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس از تعمیرات رایج این گوشی نیست و به ندرت شاهد سوختن مادربرد این گوشی هستیم. متاسفانه تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس کار چندان راحتی نیست و طبق تخمین ما و با توجه به سرعت عمل شما، به زمانی در حدود ۶۰ الی ۱۲۰ دقیقه نیاز دارد. در نظر داشته باشید که با تعویض برد اورجینال آیفون ۶S Plus، قابلیت اسکن انگشت تاچ آیدی گوشی از کار می‌افتد. برای جلوگیری از غیر فعال شدن قابلیت اسکن انگشت تاچ آیدی گوشی آیفون ۶ اس پلاس، باید یک تاچ آیدی و برد همگام شده را به طور همزمان در گوشی آیفون نصب کنید. در ادامه مطالب تعمیرات گوشی موبایل در وبسایت آیفون کمک به آموزش نحوه تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس می‌پردازیم.

 

چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده مشکلی به وجود آمد یا سوالی داشتید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در شرکت آیفون کمک، از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید یا سفارش تعمیر و تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس خود را به ثبت برسانید و انجام تعمیرات را به کارشناسان خبره این مرکز واگذار کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن، گوشی تعمیر شده خود را درب منزل تحویل بگیرید.

 

قطعات اصلی مورد نیاز برای تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس:

 • تاچ ال سی دی آیفون ۶s پلاس
 • باتری آیفون ۶s پلاس
 • اسپیکر مکالمه آیفون ۶s پلاس
 • قاب و شاسی آیفون ۶s پلاس
 • دوربین پشت آیفون ۶s پلاس
 • بازر آیفون ۶s پلاس
 • فلت شارژ آیفون ۶s پلاس
 • موتور ویبره آیفون ۶s پلاس

 

 

دو پیچ 3.4 میلیمتری لبه زیرین آیفون را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

مرحله۱: باز کردن پیچ های لبه زیرین

 • نکته: قبل از شروع تعمیرات موبایل، شارژ باتری گوشی را خالی کرده و به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. با انجام این کار ریسک بروز حوادثی همچون آتش گرفتن و انفجار باتری کاهش پیدا می‌کند.

 • آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را خاموش کنید.

 • دو پیچ ۳٫۴ میلیمتری لبه زیرین آیفون را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

ساکشن کاپ را به گونه‌ای روی صفحه نمایش آیفون 6S Plus تعمیری بچسبانید که نزدیک به گوشه سمت چپ و پایین قاب گوشی باشد.

مرحله ۲: وصل کردن ساکشن کاپ

 • نکته: در اطراف صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس و محلی که پنل جلوی گوشی روی پنل پشت آن سوار می‌شود یک لاستیک آب بندی تعبیه شده است. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید بعد از تعمیر آیفون این لاستیک را هم تعویض کنید اما تعویض لاستیک مذکور الزامی نیست.

 • ساکشن کاپ را به گونه‌ای روی صفحه نمایش آیفون ۶S Plus تعمیری بچسبانید که نزدیک به گوشه سمت چپ و پایین قاب گوشی باشد.

 • نکته: از قرار نگرفتن لبه های ساکشن کاپ روی دکمه هوم آیفون اطمینان حاصل کنید.

آیفون 6 اس پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید. دستتان را مشت کرده و مثل عکس به گونه‌ای روی نمایشگر گوشی قرار دهید که انگشت شصتتان در گیره ساکشن کاپ قرار بگیرد و بتوانید از آن برای کشیدن ساکشن کاپ استفاده کنید. به آرامی ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون به سمت بالا بکشید و به تدریج شدت نیروی کششی اعمالی را افزایش دهید. شدت نیروی کششی را تا جایی افزایش دهید که در لبه زیرین قاب آیفون 6S Plus تعمیری یک شکاف باریک (مثل عکس دوم) ایجاد شود.

 

مرحله ۳: کشیدن ساکشن کاپ

 • آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید. دستتان را مشت کرده و مثل عکس به گونه‌ای روی نمایشگر گوشی قرار دهید که انگشت شصتتان در گیره ساکشن کاپ قرار بگیرد و بتوانید از آن برای کشیدن ساکشن کاپ استفاده کنید. به آرامی ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون به سمت بالا بکشید و به تدریج شدت نیروی کششی اعمالی را افزایش دهید. شدت نیروی کششی را تا جایی افزایش دهید که در لبه زیرین قاب آیفون ۶S Plus تعمیری یک شکاف باریک ایجاد شود.

 • نکته: زمانی که در حال کشیدن ساکشن کاپ هستید، دست شما روی صفحه نمایش آیفون تعمیری تکیه داده شده است. این امر سبب می‌شود تا خمشی روی نمایشگر گوشی ایجاد شود. تا حد امکان سعی کنید که این مقدار خمش را کم کنید تا به صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس تعمیری آسیبی وارد نشود.

نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری (قسمتی که در عکس اول نشان داده شده است) وارد شکاف لبه زیرین آیفون 6S Plus تعمیری کنید.

 

مرحله ۴: وارد کردن اسپاتول در شکاف لبه تحتانی

 • نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری وارد شکاف لبه زیرین آیفون ۶S Plus تعمیری کنید.

 • نکته: به هیچ وجه نوک اسپاتول را بیش از اندازه در قاب آیفون ۶S Plus تعمیری فرو نکنید.

به آرامی ساکشن کاپ را ه سمت بالا بکشید و با دست دیگرتان اسپاتول را 90 درجه بچرخانید تا قاب آیفون در لبه زیرین شل شود.

 

مرحله ۵: چرخاندن ۹۰ درجه‌ای اسپاتول

 • به آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید و با دست دیگرتان اسپاتول را ۹۰ درجه بچرخانید تا قاب آیفون در لبه زیرین شل شود.

ساکشن کاپ را خیلی آرام به سمت بالا بکشید و همزمان با این کار، نوک اسپاتول را در گوشه سمت چپ و پایین قاب آیفون حرکت دهید تا قاب گوشی در این قسمت شل شود.

 

مرحله ۶: شل کردن گوشه قاب آیفون

 • ساکشن کاپ را خیلی آرام به سمت بالا بکشید و همزمان با این کار، نوک اسپاتول را در گوشه سمت چپ و پایین قاب آیفون حرکت دهید تا قاب گوشی در این قسمت شل شود.

با یک دست خود بدنه آیفون تعمیری را نگه دارید و با دست دیگرتان نوک اسپاتول را در لبه سمت چپ قاب گوشی حرکت دهید تا گیره های قاب باز شوند و لبه سمت چپ قاب آیفون 6 اس تعمیری کاملا شل شود.

 

مرحله ۷: باز کردن لبه سمت چپ قاب آیفون

 • با یک دست خود بدنه آیفون تعمیری را نگه دارید و با دست دیگرتان نوک اسپاتول را در لبه سمت چپ قاب گوشی حرکت دهید تا گیره های قاب باز شوند و لبه سمت چپ قاب آیفون ۶ اس پلاس تعمیری کاملا شل شود.

 • نکته: توصیه می‌کنیم از بالا و پایین کردن نوک اسپاتول در قاب آیفون و فرو کردن بیش از اندازه آن به درون قاب خودداری کنید.

بعد از اینکه قاب آیفون تعمیری در لبه سمت چپ شل شد، به آرامی نوک اسپاتول را به سمت لبه زیرین و از آنجا به سمت لبه راست قاب گوشی هدایت کنید. مثل مرحله قبل، لبه سمت راست قاب آیفون تعمیری را هم شل کنید. در پایان این مرحله باید سه لبه سمت راست، زیر و چپ آیفون 6S Plus کاملا شل شده باشند.

مرحله ۸: باز کردن لبه سمت راست قاب آیفون

 • بعد از اینکه قاب آیفون تعمیری در لبه سمت چپ شل شد، به آرامی نوک اسپاتول را به سمت لبه زیرین و از آنجا به سمت لبه راست قاب گوشی هدایت کنید. مثل مرحله قبل، لبه سمت راست قاب آیفون تعمیری را هم شل کنید. در پایان این مرحله باید سه لبه سمت راست، زیر و چپ آیفون ۶S Plus کاملا شل شده باشند.

 • نکته: از بالا و پایین کردن نوک اسپاتول و فرو کردن بیش از اندازه آن در لبه سمت راست قاب آیفون ۶ اس پلاس تعمیری جدا خودداری کنید، چرا که ممکن است با این کار به قطعات سخت افزاری گوشی آسیب بزنید.

آیفون 6 اس پلاس تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید. با نوک اسپاتول یا قاب باز کن (مثل عکس اول) لبه زیرین پنل پشت گوشی را نگه دارید. با دست دیگرتان خیلی آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید. در این شرایط باید پنل جلوی آیفون 6S Plus تعمیری بدون هیچ مقاومتی از روی پنل پشت آن بلند شود. به محض اینکه پنل جلوی گوشی نسبت به پنل پشت زاویه 30 درجه پیدا کرد، کشیدن ساکشن کاپ را متوقف کرده و گوشی را به حالت اول باز گردانید. اگر متوجه شدید که بخش هایی از قاب گوشی برای باز شدن از خود مقاومت نشان می‌دهند، باید با نوک اسپاتول گیره آن بخش ها را باز کنید.

 

مرحله ۹: بررسی کیفیت شل شدن قاب آیفون

 • آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید. با نوک اسپاتول یا قاب باز کن لبه زیرین پنل پشت گوشی را نگه دارید. با دست دیگرتان خیلی آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید. در این شرایط باید پنل جلوی آیفون ۶S Plus تعمیری بدون هیچ مقاومتی از روی پنل پشت آن بلند شود. به محض اینکه پنل جلوی گوشی نسبت به پنل پشت زاویه ۳۰ درجه پیدا کرد، کشیدن ساکشن کاپ را متوقف کرده و گوشی را به حالت اول باز گردانید. اگر متوجه شدید که بخش هایی از قاب گوشی برای باز شدن از خود مقاومت نشان می‌دهند، باید با نوک اسپاتول گیره آن بخش ها را باز کنید.

ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون 6 اس پلاس تعمیری جدا کنید.

 

مرحله ۱۰: برداشتن ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس تعمیری جدا کنید.

آیفون 6S Plus تعمیری را در دست خود گرفته یا روی میز کارتان قرار دهید و خیلی آرام پنل جلوی گوشی را به شکل کتابی (از لبه زیرین به سمت لبه فوقانی) باز کنید. دقت کنید که به لبه فوقانی دو پنل هیچ نیرویی وارد نمی‌شود و این بخش مثل یک لولا عمل می‌کند. به محض اینکه پنل جلوی آیفون نسبت به پنل پشت آن حالت عمودی به خود گرفت و زاویه 90 درجه پیدا کرد، با کش پنل جلو را به یک جعبه یا هر ابزار دیگری که می‌تواند نقش تکیه‌گاه را ایفاء کند وصل کنید.

 

مرحله ۱۱: عمودی قرار دادن پنل جلوی آیفون

 • آیفون ۶S Plus تعمیری را در دست خود گرفته یا روی میز کارتان قرار دهید و خیلی آرام پنل جلوی گوشی را به شکل کتابی (از لبه زیرین به سمت لبه فوقانی) باز کنید. دقت کنید که به لبه فوقانی دو پنل هیچ نیرویی وارد نمی‌شود و این بخش مثل یک لولا عمل می‌کند. به محض اینکه پنل جلوی آیفون نسبت به پنل پشت آن حالت عمودی به خود گرفت و زاویه ۹۰ درجه پیدا کرد، با کش پنل جلو را به یک جعبه یا هر ابزار دیگری که می‌تواند نقش تکیه‌گاه را ایفاء کند وصل کنید.

 • نکته: پنل جلو و پشت آیفون ۶ اس پلاس در بخش فوقانی با کابل های شکننده‌ای به هم متصل هستند. مراقب باشید که این کابل ها دچار کشش و پارگی نشوند.

پیچ 2.9 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۱۲: باز کردن پیچ های براکت کانکتور باتری

 • پیچ ۲٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

براکت کانکتور باتری آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با پنس از پنل پشت جدا کنید.

 

مرحله ۱۳: جداسازی براکت کانکتور باتری

 • براکت کانکتور باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با پنس از پنل پشت جدا کنید.

نوک پنس یا اسپاتول سرگرد را در گوشه سمت راست کانکتور باتری آیفون 6S Plus تعمیری قرار داده و به آرامی آن را به سمت چپ و بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۱۴: باز کردن کانکتور باتری

 • نوک پنس یا اسپاتول سرگرد را در گوشه سمت راست کانکتور باتری آیفون ۶S Plus تعمیری قرار داده و به آرامی آن را به سمت چپ و بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: دقت کنید که سوکت کانکتور باتری (محل نصب کانکتور روی برد) به همراه آن بلند نشود و آسیبی نبیند.

به آرامی کانکتور باتری آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با نوک اسپاتول به سمت چپ هول دهید تا کاملا از سوکت روی برد فاصله بگیرد.

 

مرحله ۱۵: هول دادن کانکتور باتری به سمت چپ

 • به آرامی کانکتور باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با نوک اسپاتول به سمت چپ هول دهید تا کاملا از سوکت روی برد فاصله بگیرد.

 • نکته: با انجام این کار ریست قرار گرفتن ناخواسته کانکتور باتری روی سوکت برد و انتقال ناخواسته انرژی به قطعات سخت افزاری گوشی در حین تعمیر آیفون کاهش پیدا می‌کند.

سه پیچ 1.3 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۱۶: باز کردن پیچ های براکت گوشه راست و بالا

 • سه پیچ ۱٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی مشخص شده را باز کنید.

 • پیچ ۳٫۰ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد مشخص شده را باز کنید.

 • نکته: زمانی که در حال باز و بسته کردن پیچ های روی پنل پشت آیفون ۶ اس پلاس هستید، دقت کنید که فشار زیادی به آن ها اعمال ننمایید. چرا که این فشار می‌تواند مستقیما به برد و قطعات سخت افزاری آن منتقل شده و منجر به آسیب دیدن آن ها شود. همچنین دقت کنید که هر پیچ را در جایگاه صحیح خودش قرار دهید.

براکت گوشه بالا و سمت راست پنل پشت آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با پنس برداشته و از روی پنل پشت گوشی جدا نمایید.

 

مرحله ۱۷: جداسازی براکت گوشه راست و بالا

 • براکت گوشه بالا و سمت راست پنل پشت آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با پنس برداشته و از روی پنل پشت گوشی جدا نمایید.

نوک قاب باز کن یا اسپاتول را در سمت چپ کانکتور دوربین سلفی آیفون تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۱۸: جداسازی کانکتور دوربین سلفی

 • نوک قاب باز کن یا اسپاتول را در سمت چپ کانکتور دوربین سلفی آیفون تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: دقت کنید که سوکت روی برد آیفون همراه با کانکتور بلند نشود و آسیبی به سوکت روی برد وارد نگردد.

دقیقا مثل مرحله قبل، نوک اسپاتول یا قاب باز کن را در زیر لبه سمت چپ کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون قرار داده و آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۱۹: جداسازی کانکتور کابل دیجیتایزر

 • دقیقا مثل مرحله قبل، نوک اسپاتول یا قاب باز کن را در زیر لبه سمت چپ کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون قرار داده و آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: بعد از انجام تعمیرات آیفون و زمانی که در حال بستن گوشی هستید، می‌بایست کانکتورهای باز شده را بار دیگر روی برد آیفون نصب کنید. برای نصب کانکتور کابل دیجیتایزر به وسط آن فشار وارد نکنید، چرا که این کار ممکن است منجر به شکستن کانکتور شود. بدین منظور کانکتور را روی سوکتش قرار داده و به یک سمت آن فشار وارد کنید. سپس به سمت دیگر کانکتور فشار وارد نمایید تا کاملا روی برد نصب شود.

نوک قاب باز کن یا اسپاتول سر پهن را در گوشه سمت راست کانکتور صفحه نمایش آیفون 6 اس پلاس قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 

مرحله ۲۰: جداسازی کانکتور نمایشگر آیفون

 • نوک قاب باز کن یا اسپاتول سر پهن را در گوشه سمت راست کانکتور صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد گوشی جدا شود.

می‌توانید پنل جلو و پشت آیفون 6 اس پلاس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

 

مرحله ۲۱: جداسازی کامل پنل پشت و جلو

 • می‌توانید پنل جلو و پشت آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

 • از آنجایی که هدف تعویض برد آیفون ۶ اس پلاس است و این قطعه روی پنل پشت گوشی نصب شده، دیگر با پنل جلوی آیفون کاری نداریم و سایر مراحل کار را روی پنل پشت آن دنبال می‌کنیم. اگر تمایل دارید که لاستیک اطراف صفحه نمایش آیفون ۶S Plus را تعویض کنید، در همین مرحله توقفی داشته باشید.

در سمت چپ لنز دوربین اصلی آیفون 6 اس پلاس یک کاور کوچک روی یکی از پیچ های براکت دوربین اصلی چسبانده شده است. با نوک پنس این کاور را بگیرید و از روی براکت جدا کنید.

 

مرحله ۲۲: برداشتن کاور پیچ براکت دوربین اصلی

 • در سمت چپ لنز دوربین اصلی آیفون ۶ اس پلاس یک کاور کوچک روی یکی از پیچ های براکت دوربین اصلی چسبانده شده است. با نوک پنس این کاور را بگیرید و از روی براکت جدا کنید.

پیچ 2.4 میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۲۳: باز کردن پیچ های براکت دوربین اصلی

 • پیچ ۲٫۴ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

براکت دوربین اصلی آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با پنس برداشته و از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

 

مرحله ۲۴: جداسازی براکت دوربین اصلی

 • براکت دوربین اصلی آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با پنس برداشته و از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

نوک پهن اسپاتول را در لبه زیرین کانکتور دوربین اصلی آیفون تعمیری قرار داده و به آرامی آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۲۵: جداسازی کانکتور دوربین اصلی

 • نوک پهن اسپاتول را در لبه زیرین کانکتور دوربین اصلی آیفون تعمیری قرار داده و به آرامی آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: دقت کنید که در حین انجام این کار به سوکت کانکتور دوربین اصلی (محل نصب کانکتور روی برد) آسیبی وارد نشود.

نوک پهن اسپاتول را در زیر سمت راست لنز دوربین اصلی آیفون 6S Plus تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از جایگاهش بلد شود.

 

مرحله ۲۶: بلند کردن لنز دوربین اصلی از جایگاهش

 • نوک پهن اسپاتول را در زیر سمت راست لنز دوربین اصلی آیفون ۶S Plus تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از جایگاهش بلند شود.

لنز دوربین اصلی آیفون 6 اس پلاس را با پنس گرفته و از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

 

مرحله ۲۷: جداسازی لنز دوربین اصلی آیفون

 • لنز دوربین اصلی آیفون ۶ اس پلاس را با پنس گرفته و از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

سوزن اختصاصی که برای باز کردن شیار سیم کارت آیفون 6 اس پلاس ارائه شده را در مجرایی فرو کنید که در لبه سمت راست بدنه گوشی تعبیه شده است. حالا سوزن را به سمت داخلی فشار دهید تا سیم کارت و متعلقات آن به سمت بیرون بدنه گوشی هدایت شوند.

 

مرحله ۲۸: بیرون کشیدن شیار سیم کارت

 • سوزن اختصاصی که برای باز کردن شیار سیم کارت آیفون ۶ اس پلاس ارائه شده را در مجرایی فرو کنید که در لبه سمت راست بدنه گوشی تعبیه شده است. حالا سوزن را به سمت داخلی فشار دهید تا سیم کارت و متعلقات آن به سمت بیرون بدنه گوشی هدایت شوند.

شیار سیم کارت و متعلقات آن را از آیفون 6 اس پلاس خارج کنید.

مرحله ۲۹: بیرون کشیدن شیار سیم کارت و متعلقات آن

 • شیار سیم کارت و متعلقات آن را از آیفون ۶ اس پلاس خارج کنید.

پیچ 1.4 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۳۰: باز کردن پیچ براکت NFC

 • پیچ ۱٫۴ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

براکت NFC را با نوک پنس گرفته و از روی پنل پشت آیفون 6 اس پلاس تعمیری جدا کنید.

 

مرحله ۳۱: جداسازی براکت NFC

 • براکت NFC را با نوک پنس گرفته و از روی پنل پشت آیفون ۶ اس پلاس تعمیری جدا کنید.

دو پیچ 2.7 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۳۲: باز کردن پیچ های براکت کابل کنترل اودیو

 • دو پیچ ۲٫۷ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

براکت کابل کنترل اودیو آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با پنس از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

 

مرحله ۳۳: جداسازی براکت کابل کنترل اودیو

 • براکت کابل کنترل اودیو آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با پنس از روی پنل پشت گوشی جدا کنید.

نوک پهن اسپاتول را در گوشی فوقانی کانکتور کابل کنترل اودیو قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد آیفون 6S Plus تعمیری جدا شود.

 

مرحله ۳۴: جداسازی کانکتور کابل کنترل اودیو

 • نوک پهن اسپاتول را در گوشی فوقانی کانکتور کابل کنترل اودیو قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد آیفون ۶S Plus تعمیری جدا شود.

نوک اسپاتول را زیر کانکتور کابل آنتن سلولی آیفون 6 اس پلاس تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 

مرحله ۳۵: جداسازی کانکتور کابل آنتن

 • نوک اسپاتول را زیر کانکتور کابل آنتن سلولی آیفون ۶ اس پلاس تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 • نکته: برای اینکه به کابل آنتن سلولی آیفون آسیبی وارد نشود، نوک اسپاتول را تا حد امکان به کانکتور آن نزدیک کنید. همچنین می‌توانید از پنس هم برای باز کردن کانکتور کابل آنتن استفاده کنید. اگر از پنس برای انجام این کار استفاده می‌کنید، باید سیم آنتن را دقیقا در بغل کانکتور گرفته و به سمت بالا بکشید.

مثل حالت قبل نوک اسپاتول سرگرد یا پنس را زیر کانکتور کابل آنتن وای فای آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۳۶: جداسازی کانکتور کابل آنتن وای فای

 • مثل حالت قبل نوک اسپاتول سرگرد یا پنس را زیر کانکتور کابل آنتن وای فای آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: اسپاتول را تا حد امکان در نزدیکی خود کانکتور قرار دهید. برای باز کردن کانکتور آنتن وای فای هم می‌توانید مثل حالت قبل از پنس هم استفاده کنید.

نوک پهن اسپاتول را در گوشه سمت راست کانکتور دکمه پاور آیفون 6 اس پلاس تعمیری قرار داده و آن را از روی برد جدا کنید.

 

مرحله ۳۷: جداسازی کانکتور دکمه پاور

 • نوک پهن اسپاتول را در گوشه سمت راست کانکتور دکمه پاور آیفون ۶ اس پلاس تعمیری قرار داده و آن را از روی برد جدا کنید.

نوک اسپاتول سرگرد یا پنس را زیر کانکتور لایتنینگ و آنتن آیفون 6 اس پلاس تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۳۸: جداسازی کانکتور لایتنینگ و آنتن

 • نوک اسپاتول سرگرد یا پنس را زیر کانکتور لایتنینگ و آنتن آیفون ۶ اس پلاس تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: دقت کنید که به کانکتور مذکور و کابل آن آسیبی وارد نشود. برای جداسازی این کانکتور می‌توانید از پنس هم استفاده کنید.

نوک پهن اسپاتول را در بالای کانکتور پورت لایتنینگ فرو برده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 

مرحله ۳۹: جداسازی کانکتور پورت لایتنینگ

 • نوک پهن اسپاتول را در بالای کانکتور پورت لایتنینگ فرو برده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

به آرامی کابل آنتن آیفون 6 اس پلاس تعمیری را مثل عکس با نوک پنس گرفته و آن را از گیره های موجود در لبه سمت راست قاب گوشی خارج کنید.

 

مرحله ۴۰: باز کردن گیره های کابل آنتن

 • به آرامی کابل آنتن آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را مثل عکس با نوک پنس گرفته و آن را از گیره های موجود در لبه سمت راست قاب گوشی خارج کنید.

پیچ 1.3 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 

مرحله ۴۱: باز کردن پیچ های بالای پنل پشت

 • پیچ ۱٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۲ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد نمایش داده شده را باز کنید.

با پنس براکت لبه فوقانی پنل پشت آیفون 6 اس پلاس تعمیری را برداشته و از پنل پشت گوشی جدا نمایید.

 

مرحله ۴۲: جداسازی براکت بالای پنل پشت

 • با پنس براکت لبه فوقانی پنل پشت آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را برداشته و از پنل پشت گوشی جدا نمایید.

کابل آنتن فوقانی آیفون 6S Plus دقیقا در بالای باتری به کلیپس ها (گیره هایی) متصل است. با استفاده از پنس، خیلی آرام این کابل را از مابین دو کلیپس اول گرفته و از گیره های موجود جدا کنید.

 

مرحله ۴۳: باز کردن کابل آنتن فوقانی از اولین کلیپس

 • کابل آنتن فوقانی آیفون ۶S Plus دقیقا در بالای باتری به کلیپس ها (گیره هایی) متصل است. با استفاده از پنس، خیلی آرام این کابل را از مابین دو کلیپس اول گرفته و از گیره های موجود جدا کنید.

 • نکته: در حین خارج کردن کابل آنتن از گیره های مذکور دقت بالایی صرف کنید تا آسیبی به کابل وارد نشود.

به روش مشابه با حالت قبل، کابل آنتن فوقانی آیفون 6 اس پلاس تعمیری را از گیره های بعدی هم جدا کنید تا کاملا آزاد شود.

 

مرحله ۴۴: باز کردن کابل آنتن فوقانی از گیره دوم و سوم

 • به روش مشابه با حالت قبل، کابل آنتن فوقانی آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را از گیره های بعدی هم جدا کنید تا کاملا آزاد شود.

پیچ 2.0 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۴۵: باز کردن پیچ شیار سیم کارت

 • پیچ ۲٫۰ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

نوک پیک را از کنار باتری در زیر لبه سمت چپ برد آیفون 6S Plus فرو کنید و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از جایگاهش بلند شود.

 

مرحله ۴۶: بلند کردن برد آیفون از جایگاهش

 • نوک پیک را از کنار باتری در زیر لبه سمت چپ برد آیفون ۶S Plus فرو کنید و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از جایگاهش بلند شود.

 • نکته: برای جداسازی برد آیفون ۶ اس پلاس به هیچ وجه عجله نکنید و هر مرحله را با دقت کامل سپری نمایید.

با انگشت خود لبه زیرین برد آیفون 6 اس پلاس تعمیری را گرفته و آن را به صورت کتابی 180 درجه به سمت مخالف بچرخانید و روی میز قرار دهید.

 

مرحله ۴۷: باز کردن کتابی برد آیفون ۶ اس پلاس

 • با انگشت خود لبه زیرین برد آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را گرفته و آن را به صورت کتابی ۱۸۰ درجه به سمت مخالف بچرخانید و روی میز قرار دهید.

 • نکته: برد آیفون ۶ اس پلاس در لبه فوقانی با کانکتور و کابل هایی به پنل پشت متصل است. پس به هیچ وجه در این مرحله عجولانه عمل نکرده و سعی نکنید که برد گوشی را کاملا از پنل پشت جدا نمایید.

کانکتور کابل بلوتوث آیفون 6 اس پلاس تعمیری را مثل عکس با استفاده از اسپاتول از روی مادربرد آیفون باز کنید.

 

مرحله ۴۸: جداسازی کانکتور کابل بلوتوث

 • کانکتور کابل بلوتوث آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را مثل عکس با استفاده از اسپاتول از روی مادربرد آیفون باز کنید.

مادربرد آیفون 6 اس پلاس را برداشته و به صورت کامل از پنل پشت گوشی جدا کنید.

مرحله ۴۹: تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس

 

 

به منظور بستن گوشی باید مراحلی که در این مقاله آیفون کمک شرح داده شدند را به ترتیب از انتها به ابتدا انجام دهید.

 

اگر برای تعویض برد گوشی آیفون ۶ اس پلاس خود با مشکل رو به رو شدید، می‌توانید ضمن تماس از طریق راه های ارتباطی تعیین شده، راهنمایی دقیق تری بخواهید یا از طریق صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در سایت آیفون کمک سفارش خود را به ثبت رسانده و انجام این تعمیر را به کارشناسان مرکز آیفون کمک واگذار کنید و از یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *