تعویض باتری آیفون ۷ پلاس

تعویض باتری آیفون 7 پلاس

آموزش تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس اپل

آیفون کمک در این بخش از سلسله قسمت های تعمیرات گوشی آیفون به بررسی نکاتی در خصوص تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس اپل می پردازد. تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس چندان پیچیده نیست و تقریبا در مقایسه با اغلب تعمیرات دیگری که روی این گوشی انجام می‌شود ساده تر خواهد بود. توصیه می‌کنیم برای تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس حتما دو پنل رو و پشت دستگاه را طبق مراحلی که در این آموزش شرح داده می‌شوند از یکدیگر جدا کنید، با این حال بدون جداسازی کامل این دو پنل هم امکان تعویض باتری گوشی وجود دارد، اما انجام این کار نیاز به دقت بیشتری خواهد داشت. فراموش نکنید که برای باز کردن گوشی آیفون ۷ پلاس و تعمیر این گوشی نیاز است تا لاستیک آب بندی اطراف آن را متلاشی کنید که این کار منجر به از دست رفتن خاصیت ضد آب گوشی می‌شود. بنابراین بعد از تعویض باتری آن حتما باید یک لاستیک آب بندی جدید را هم به دستگاه اضافه نمایید. در ادامه این مطلب در وبسایت آیفون کمک می‌خواهیم به آموزش مرحله به مرحله و تصویری نحوه تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس بپردازیم.

 

چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده مشکلی به وجود آمد یا سوالی داشتید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در شرکت آیفون کمک، از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید یا سفارش تعمیر و تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس اپل خود را به ثبت برسانید و انجام تعمیرات را به کارشناسان خبره این مرکز واگذار کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن، گوشی تعمیر شده خود را درب منزل تحویل بگیرید.

 

قطعات اصلی مورد نیاز برای تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس اپل:

 • درب پشت آیفون ۷ پلاس
 • اسپیکر مکالمه آیفون ۷ پلاس
 • فلت شارژ آیفون ۷ پلاس
 • اسلات سیم‌کارت آیفون ۷ پلاس

 

مرحله ۱: باز کردن دو پیچ لبه زیر

 • نکته: پیش از اینکه اقدام با باز کردن آیفون ۷ پلاس کنید، توصیه می‌کنیم که شارژ باتری آن را به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. این کار منجر می‌شود تا ریسک بروز خطراتی همچون انفجار و آتش گرفتن باتری افزایش یابد.

 • آیفون ۷ پلاس تعمیری را خاموش کنید.

 • دو پیچ ۳٫۴ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را از لبه زیرین گوشی باز کنید.

دو پیچ 3.4 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را از لبه زیرین گوشی باز کنید.

مرحله ۲: گرما دادن به لبه زیرین

 • با سشوار یا iOpener برای مدت زمانی در حدود ۱ دقیقه به لبه زیرین آیفون ۷ پلاس گرما بدهید. این کار منجر می‌شود تا خاصیت چسبندگی لاستیک آب بندی این بخش تضعیف گردد و باز کردن گوشی ساده تر شود.

با سشوار یا iOpener برای مدت زمانی در حدود 1 دقیقه به لبه زیرین آیفون 7 پلاس گرما بدهید. این کار منجر می‌شود تا خاصیت چسبندگی لاستیک آب بندی این بخش تضعیف گردد و باز کردن گوشی ساده تر شود.

مرحله ۳: نصب ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را روی نمایشگر و در نزدیک به لبه زیرین آیفون ۷ پلاس تعمیری نصب کنید.

 • نکته: دقت کنید که ساکشن کاپ به هیچ وجه با دکمه هوم در تماس نباشد.

ساکشن کاپ را روی نمایشگر و در نزدیک به لبه زیرین آیفون 7 پلاس تعمیری نصب کنید.

مرحله ۴: شل کردن لبه زیرین

 • آیفون ۷ پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید و با نیروی ثابت ساکشن کاپ را طوری به سمت بالا بکشید که تمرکز نیروی کششی آن بر روی لبه زیرین گوشی معطوف شود. این کار را باید به گونه‌ای انجام دهید که در لبه زیرین آیفون ۷ پلاس یک شکاف ایجاد شود تا بتوانید نوک اسپاتول را به درون آن فرو کنید. بعد از فرو کردن نوک اسپاتول به درون شکاف لبه زیرین، کمی با آن بازی کنید و اسپاتول را به صورت افقی در شکاف حرکت دهید. سپس اسپاتول ۹۰ درجه بچرخانید تا دقیقا مثل عکس سوم دو لبه زیرین آیفون ۷ پلاس کاملا شل شود.

 • نکته: اگر با کشیدن ساکشن کاپ نتوانستید شکافی در لبه زیرین آیفون ۷ پلاس ایجاد کنید، بار دیگر مرحله ۲ را طی کنید و به این قسمت از بدنه گوشی گرما بدهید. همچنین کنترل نیروی اعمالی از طریق ساکشن کاپ و شل و سفت کردن آن هم می‌تواند به ایجاد شکاف در لبه زیرین گوشی کمک کند.

آیفون 7 پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید و با نیروی ثابت ساکشن کاپ را طوری به سمت بالا بکشید که تمرکز نیروی کششی آن بر روی لبه زیرین گوشی معطوف شود. این کار را باید به گونه‌ای انجام دهید که در لبه زیرین آیفون 7 پلاس یک شکاف ایجاد شود تا بتوانید نوک اسپاتول را به درون آن فرو کنید. بعد از فرو کردن نوک اسپاتول به درون شکاف لبه زیرین، کمی با آن بازی کنید و اسپاتول را به صورت افقی در شکاف حرکت دهید. سپس اسپاتول 90 درجه بچرخانید تا دقیقا مثل عکس سوم دو لبه زیرین آیفون 7 پلاس کاملا شل شود.

مرحله ۵: شل کردن لبه چپ

 • بعد از شل شدن لبه زیرین آیفون ۷ پلاس تعمیری، نوک اسپاتول را به سمت لبه چپ گوشی هول دهید. نوک اسپاتول را در این قسمت از بدنه گوشی به صورت افقی و رفت و برگشت حرکت دهید تا لاستیک آب بندی لبه سمت چپ آیفون ۷ پلاس تعمیری از بین برود.

 • نکته: به هیچ وجه نوک اسپاتول را بیش از اندازه در درون شکاف لبه سمت چپ آیفون ۷ پلاس فرو نکنید.

بعد از شل شدن لبه زیرین آیفون 7 پلاس تعمیری، نوک اسپاتول را به سمت لبه چپ گوشی هول دهید. نوک اسپاتول را در این قسمت از بدنه گوشی به صورت افقی و رفت و برگشت حرکت دهید تا لاستیک آب بندی لبه سمت چپ آیفون 7 پلاس تعمیری از بین برود.

مرحله ۶: شل کردن لبه راست

 • بعد از اینکه لبه سمت چپ آیفون را هم شل کردید، اسپاتول را به سمت لبه زیرین و سپس لبه راست هول دهید. به صورت مشابه با مرحله قبل و ضمن بازی کردن با اسپاتول، لاستیک آب بندی لبه سمت راست آیفون ۷ پلاس تعمیری را هم شل کنید.

 • نکته: باز هم توصیه می‌کنیم از نوک اسپاتول را بیش از اندازه در درون شکاف لبه سمت راست آیفون ۷ پلاس تعمیری فرو نکنید و خیلی با حوصله کار را پیش ببرید.

بعد از اینکه لبه سمت چپ آیفون را هم شل کردید، اسپاتول را به سمت لبه زیرین و سپس لبه راست هول دهید. به صورت مشابه با مرحله قبل و ضمن بازی کردن با اسپاتول، لاستیک آب بندی لبه سمت راست آیفون 7 تعمیری را هم شل کنید.

مرحله ۷: بررسی شل بودن سه لبه آیفون

 • در این مرحله بهتر است کیفیت کار خود را آزمایش کنید. بدین منظور آیفون ۷ پلاس را روی میز کار قرار دهید و با یک دست پنل پشت آیفون را نگه داشته و با دست دیگر ساکشن کاپ را با اعمال نیروی کم به سمت بالا بکشید. در این شرایط باید سه لبه راست، چپ و زیرین آیفون ۷ پلاس تعمیری کاملا آماده جداسازی باشند و شکاف محسوسی در این سه قسمت از بدنه گوشی ایجاد گردد. اگر مقاومتی در هر یک از بخش های این سه لبه احساس کردید، با استفاده از اسپاتول لاستیک آب بندی آن بخش را از بین ببرید.

 • نکته: هدف از انجام این مرحله فقط بررسی کیفیت شل شدن سه لبه آیفون ۷ پلاس محسوب می‌شود. بنابراین به هیچ وجه از طریق ساکشن کاپ نیروی زیادی به پنل رو وارد نکنید و به محض اینکه مابین دو پنل گوشی زاویه ۳۰ درجه ایجاد شد، اعمال نیرو را متوقف سازید.

در این مرحله بهتر است کیفیت کار خود را آزمایش کنید. بدین منظور آیفون 7 پلاس را روی میز کار قرار دهید و با یک دست پنل پشت آیفون را نگه داشته و با دست دیگر ساکشن کاپ را با اعمال نیروی کم به سمت بالا بکشید. در این شرایط باید سه لبه راست، چپ و زیرین آیفون 7 پلاس تعمیری کاملا آماده جداسازی باشند و شکاف محسوسی در این سه قسمت از بدنه گوشی ایجاد گردد. اگر مقاومتی در هر یک از بخش های این سه لبه احساس کردید، با استفاده از اسپاتول لاستیک آب بندی آن بخش را از بین ببرید.

مرحله ۸: برداشتن ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون بردارید.

ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون بردارید.

مرحله ۹: شل کردن لبه فوقانی

 • با استفاده از یک پیک و فرو کردن آن در لبه فوقانی آیفون ۷ پلاس تعمیری و حرکت دادن افقی پیک سعی کنید لاستیک آب بندی لبه فوقانی گوشی را هم از بین ببرید.

با استفاده از یک پیک و فرو کردن آن در لبه فوقانی آیفون 7 پلاس تعمیری و حرکت دادن افقی پیک سعی کنید لاستیک آب بندی لبه فوقانی گوشی را هم از بین ببرید.

مرحله ۱۰: باز کردن دو پنل آیفون به صورت کتابی

 • آیفون ۷ پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید و با دست پنل روی آن را به صورت کتابی از سمت چپ به راست باز کنید.

 • نکته: به هیچ وجه سعی نکنید که دو پنل آیفون را در این مرحله کاملا از یکدیگر جدا کنید، چرا که این دو پنل با کانکتور و کابل های شکننده ای به یکدیگر وصل هستند.

آیفون 7 پلاس تعمیری را روی میز کار قرار دهید و با دست پنل روی آن را به صورت کتابی از سمت چپ به راست باز کنید.

مرحله ۱۱: باز کردن پیچ های براکت باتری و نمایشگر

 • سه پیچ ۱٫۲ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

سه پیچ 1.2 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۱۲: برداشتن براکت باتری

 • براکت یا محافظ فلزی کانکتورهای باتری و نمایشگر را بردارید.

براکت یا محافظ فلزی کانکتورهای باتری و نمایشگر را بردارید.

مرحله ۱۳: جداسازی کانکتور باتری

 • نوک اسپاتول را مثل عکس در زیر کانکتور باتری آیفون ۷ پلاس برده و ضمن اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور باتری را از روی برد جدا کنید.

نوک اسپاتول را مثل عکس در زیر کانکتور باتری آیفون 7 پلاس برده و ضمن اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور باتری را از روی برد جدا کنید.

مرحله ۱۴: جداسازی کانکتورهای نمایشگر

 • نوک پهن اسپاتول را مثل عکس اول در لبه اولین کانکتور نمایشگر (کانکتور بزرگ‌تر) قرار دهید و ضمن اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور را از روی برد جدا کنید.

 • به روش مشابه کانکتور دوم (کانکتور کوچک‌تر) را هم از روی برد جدا نمایید.

نوک پهن اسپاتول را مثل عکس اول در لبه اولین کانکتور نمایشگر (کانکتور بزرگ‌تر) قرار دهید و ضمن اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور را از روی برد جدا کنید.

مرحله ۱۵: جداسازی پیچ ها و براکت بخش سنسورها

 • پیچ ۱٫۳ میلیمتری که با رنگ قرمز در عکس مشخص شده را باز کنید.

 • دو پیچ ۱ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

 • براکت بخش سنسورهای جلوی آیفون ۷ پلاس را از روی پنل پشت بردارید.

پیچ 1.3 میلیمتری که با رنگ قرمز در عکس مشخص شده را باز کنید.

مرحله ۱۶: جداسازی کانکتور بخش سنسورها

 • با قرار دادن نوک اسپاتول در زیر کانکتور بخش سنسورهای آیفون ۷ پلاس تعمیری، مثل عکس این کانکتور را از روی برد دستگاه جدا کنید.

با قرار دادن نوک اسپاتول در زیر کانکتور بخش سنسورهای آیفون 7 پلاس تعمیری، مثل عکس این کانکتور را از روی برد دستگاه جدا کنید.

مرحله ۱۷: جداسازی کامل پنل رو و زیر

 • حالا می‌توانید پنل روی گوشی را کاملا از پنل زیر آن جدا کنید و سایر مراحل مورد نیاز را با خیال راحت برای تعویض باتری آیفون ۷ پلاس انجام دهید.

 • (مخصوص بستن گوشی): اگر تعویض باتری آیفون ۷ پلاس را انجام داده‌اید و در حال بستن گوشی هستید، توصیه می‌کنیم در همین مرحله توقف داشته باشید و لاستیک آب بندی جدید را در آیفون نصب کنید تا خاصیت ضد آب آن احیاء شود.

حالا می‌توانید پنل روی گوشی را کاملا از پنل زیر آن جدا کنید و سایر مراحل مورد نیاز را با خیال راحت برای تعویض باتری آیفون 7 پلاس انجام دهید.

مرحله ۱۸: باز کردن پیچ‌ها بارومتریک ونت

 • پیچ ۲٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۱ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

پیچ 2.9 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۱۹: باز کردن چسب بارومتریک ونت

 • دریچه هوا یا بارومتریک ونت آیفون ۷ پلاس با چسب خاصی به لبه زیرین دستگاه چسبانده شده است. برای باز کردن این چسب نوک پنس یا اسپاتول را مثل عکس های ضمیمه شده در داخل حفره پیچ بارومتریک ونت فرو کنید و آن را به سمت موتور تپتیک (خودتان) بکشید.

دریچه هوا یا بارومتریک ونت آیفون 8 پلاس با چسب خاصی به لبه زیرین دستگاه چسبانده شده است. برای باز کردن این چسب نوک پنس یا اسپاتول را مثل عکس های ضمیمه شده در داخل حفره پیچ بارومتریک ونت فرو کنید و آن را به سمت موتور تپتیک (خودتان) بکشید.

مرحله ۲۰: برداشتن بارومتریک ونت

 • حالا می‌توانید بارومتریک ونت (دریچه هوا) را کاملا از روی پنل پشت آیفون ۷ پلاس بردارید.

حالا می‌توانید بارومتریک ونت (دریچه هوا) را کاملا از روی پنل پشت آیفون 7 پلاس بردارید.

مرحله ۲۱: جداسازی کانکتور موتور تپتیک

 • نوک پهن اسپاتول را در زیر کانکتور موتور تپتیک آیفون ۷ پلاس تعمیری قرار داده و با اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور را از روی برد جدا کنید.

نوک پهن اسپاتول را در زیر کانکتور موتور تپتیک آیفون 7 پلاس تعمیری قرار داده و با اعمال نیرو به سمت بالا، کانکتور را از روی برد جدا کنید.

مرحله ۲۲: باز کردن پیچ های نگهدارنده موتور تپتیک

 • سه پیچ ۱٫۵ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید. این پیچ ها نگهدارنده موتور تپتیک آیفون ۷ پلاس هستند.

سه پیچ 1.5 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید. این پیچ ها نگهدارنده موتور تپتیک آیفون 7 پلاس هستند.

مرحله ۲۳: برداشتن موتور تپتیک

 • موتور تپتیک آیفون ۷ پلاس تعمیری را کاملا از روی پنل زیر دستگاه برداشته و جدا کنید.

موتور تپتیک آیفون 7 پلاس تعمیری را کاملا از روی پنل زیر دستگاه برداشته و جدا کنید.

مرحله ۲۴: باز کردن لبه چسب های باتری

 • اگر دقت کنید در لبه زیرین باتری آیفون ۷ پلاس سه چسب دیده می‌شوند. با استفاده از نوک پنس یا پیک این سه چسب را از روی باتری آزاد کنید.

اگر دقت کنید در لبه زیرین باتری آیفون 7 پلاس سه چسب دیده می‌شوند. با استفاده از نوک پنس یا پیک این سه چسب را از روی باتری آزاد کنید.

مرحله ۲۵: باز کردن اولین چسب نگهدارنده باتری

 • یکی از چسب های لبه باتری را با دو انگشت خود بگیرید و با نیروی یکنواخت آن را به سمت لبه زیرین گوشی بکشید. در این شرایط چسب مذکور کش خواهد آمد. کشیدن چسب با نیروی یکنواخت را ادامه دهید و سعی کنید زاویه کشش را هم حفظ کنید. این زاویه بهتر از مابین ۴۵ الی ۶۰ درجه باشد. کشیدن چسب را تا جایی ادامه دهید که کاملا از زیر باتری جدا شده و پاره شود.

یکی از چسب های لبه باتری را با دو انگشت خود بگیرید و با نیروی یکنواخت آن را به سمت لبه زیرین گوشی بکشید. در این شرایط چسب مذکور کش خواهد آمد. کشیدن چسب با نیروی یکنواخت را ادامه دهید و سعی کنید زاویه کشش را هم حفظ کنید. این زاویه بهتر از مابین 45 الی 60 درجه باشد. کشیدن چسب را تا جایی ادامه دهید که کاملا از زیر باتری جدا شده و پاره شود.

مرحله ۲۶: باز کردن دو چسب بعدی نگهدارنده باتری

 • دو چسب بعدی نگهدارنده باتری را هم به شیوه مشابه باز کنید.

 • نکته: زمانی که آخرین چسب نگهدارنده باتری را باز می‌کنید، با دست دیگرتان خیلی آرام به باتری آیفون ۷ پلاس فشار وارد کنید تا از جایگاه خود بلند نشود و ناگهان به بیرون پرت نشود.

دو چسب بعدی نگهدارنده باتری را هم به شیوه مشابه باز کنید.

مرحله ۲۷: گرما دادن به پشت محل نشستن باتری و شروع جداسازی آن

 • با سشوار یا iOpener به محل نشستن باتری در پنل پشت آیفون ۷ پلاس گرما بدهید. گرما را به صورت یکنواخت و ملایم به این بخش از بدنه گوشی اعمال کنید. این کار سبب می‌شود تا چسبندگی زیر باتری آیفون از بین برود.

 • نکته: گرما مستقیما به خود باتری وارد نمی‌شود، بلکه باید آن را به پنل پشت گوشی اعمال کنید.

 • حالا با یک پیک را قاب باز کن از لبه سمت چپ آیفون ۷ پلاس سعی در بلند کردن باتری از جایگاهش داشته باشید.

 • نکته: به هیچ وجه سعی نکنید که از لبه سمت راست باتری آن را جدا کنید. این کار ممکن است منجر به آسیب زدن برد آیفون ۷ پلاس شود. همچنین در حین فرو کردن قاب باز کن به زیر باتری از لبه سمت چپ گوشی، دقت کنید که به دکمه ولوم دستگاه و متعلقات آسیبی وارد شود.

با سشوار یا iOpener به محل نشستن باتری در پنل پشت آیفون 7 پلاس گرما بدهید. گرما را به صورت یکنواخت و ملایم به این بخش از بدنه گوشی اعمال کنید. این کار سبب می‌شود تا چسبندگی زیر باتری آیفون از بین برود.

مرحله ۲۸: تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس

 

به منظور بستن گوشی باید مراحلی که در این مقاله آیفون کمک شرح داده شدند را به ترتیب از انتها به ابتدا انجام دهید.

 

اگر برای تعویض باتری گوشی آیفون ۷ پلاس خود با مشکل رو به رو شدید، می‌توانید ضمن تماس از طریق راه های ارتباطی تعیین شده، راهنمایی دقیق تری بخواهید یا از طریق صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در سایت آیفون کمک سفارش خود را به ثبت رسانده و انجام این تعمیر را به کارشناسان مرکز آیفون کمک واگذار کنید و از یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *