تعویض باتری آیفون ۶ اس پلاس

تعویض باتری آیفون 6 اس پلاس

آموزش تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس

آیفون کمک در این بخش از سلسله قسمت های تعمیرات گوشی آیفون به بررسی نکاتی در خصوص تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس می پردازد. تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6S Plus) عموما در شرایطی انجام می‌شود که باتری گوشی به خوبی شارژ را در خود ذخیره نکند یا اصطلاحا زود شارژ خالی کند. خوشبختانه تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6S Plus) چندان دشوار نیست و شما در زمانی مابین ۱۵ الی ۴۵ دقیقه قادر به انجام این کار خواهید بود. فراموش نکنید که حتما بعد از تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6S Plus)، آن را کالیبره کنید. به منظور کالیبره کردن باتری جدید، شارژ آن را به کمتر از ۱۰ درصد رسانده و سپس گوشی را خاموش و باتری را ۱۰۰ درصد شارژ نمایید. در ادامه مطالب تعمیرات گوشی موبایل در وبسایت آیفون کمک به آموزش مرحله به مرحله نحوه تعویض باتری گوشی آیفون ۶S پلاس می‌پردازیم.

 

چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده مشکلی به وجود آمد یا سوالی داشتید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در شرکت آیفون کمک، از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید یا سفارش تعمیر و تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس خود را به ثبت برسانید و انجام تعمیرات را به کارشناسان خبره این مرکز واگذار کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن، گوشی تعمیر شده خود را درب منزل تحویل بگیرید.

 

قطعات اصلی مورد نیاز برای تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس:

 • باتری آیفون ۶s پلاس
 • تاچ ال سی دی آیفون ۶s پلاس
 • اسپیکر مکالمه آیفون ۶s پلاس
 • قاب و شاسی آیفون ۶s پلاس
 • دوربین پشت آیفون ۶s پلاس
 • بازر آیفون ۶s پلاس
 • فلت شارژ آیفون ۶s پلاس
 • موتور ویبره آیفون ۶s پلاس

 

 

دو پیچ 3.4 میلیمتری لبه زیرین گوشی را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

مرحله۱: باز کردن پیچ های لبه زیرین آیفون

 • نکته: پیش از شروع کار حتما شارژ باتری آیفون تعمیری را خالی کرده یا به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. اگر باتری لیتیوم یونی آیفون فول شارژ باشد، احتمال آتش گرفتن یا انفجار آن در اثر ضربات ناگهانی و اتفاقی افزایش پیدا می‌کند.

 • آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را خاموش کنید.

 • دو پیچ ۳٫۴ میلیمتری لبه زیرین گوشی را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

ساکشن کاپ را مثل عکس، به گونه‌ای روی صفحه نمایش آیفون 6S پلاس تعمیری وصل کنید که نزدیک به لبه زیرین و سمت چپ گوشی باشد.

مرحله ۲: وصل کردن ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را مثل عکس، به گونه‌ای روی صفحه نمایش آیفون ۶S پلاس تعمیری وصل کنید که نزدیک به لبه زیرین و سمت چپ گوشی باشد.

 • نکته: در اطراف صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس یک لاستیک قرار گرفته و به نوعی محل نشستن صفحه نمایش روی پنل پشت گوشی را آب بندی می‌کند. بهتر است هر بار که آیفون ۶S Plus را باز می‌کنید، لاستیک مذکور را هم تعویض نمایید. اما به صورت کلی اجباری برای تعویض این لاستیک وجود ندارد و در برخی شرایط که به آن آسیبی وارد نشود می‌توانید از تعویض آن صرف نظر کنید.

آیفون 6S Plus تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید و دست خود را روی صفحه نمایش آن تکیه‌گاه کنید. به آرامی و با تمرکز نیرو روی لبه زیرین قاب آیفون، ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید

مرحله ۳: کشیدن ساکشن کاپ

 • آیفون ۶S Plus تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید و دست خود را روی صفحه نمایش آن تکیه‌گاه کنید. به آرامی و با تمرکز نیرو روی لبه زیرین قاب آیفون، ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید. نیروی کششی اعمالی را به تدریج تا جایی افزایش دهید که در لبه زیرین قاب آیفون ۶ اس پلاس شکاف کوچکی ایجاد شود. برای ساده‌تر شدن کار می‌توانید همزمان با کشیدن ساکشن کاپ، نوک اسپاتول را با دست دیگرتان روی لبه پنل پشت گوشی (در بخش زیرین قاب) قرار داده و آن را نگه دارید.

 • نکته: زمانی که ساکشن کاپ را به سمت بالا می‌کشید، باید با دست خود نمایشگر آیفون را نگه دارید تا بلند نشود. انجام درست این کار کمی تجربه می‌خواهد. مراقب باشید که صفحه نمایش آیفون ۶ اس پلاس دچار خمیدگی و آسیب نشود. به محض اینکه شکافی مابین نمایشگر و پنل پشت آیفون ایجاد شد، افزایش نیروی کششی را متوقف کنید.

نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری وارد شکاف لبه زیرین قاب آیفون تعمیری کنید.

 

مرحله ۴: فرو کردن اسپاتول در لبه زیرین آیفون

 • نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری وارد شکاف لبه زیرین قاب آیفون تعمیری کنید.

 • نکته: در عکس اول شکافی که دقیقا در بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری ایجاد می‌شود را مشخص کرده‌ایم. این بخش امن‌ترین بخش برای ورود نوک ساکشن کاپ به داخل قاب آیفون ۶ اس پلاس است.

خیلی آرام ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون 6 اس پلاس به سمت بالا بکشید و همزمان با این کار، نوک اسپاتول را 90 درجه بچرخانید.

 

مرحله ۵: چرخاندن ۹۰ درجه‌ای نوک اسپاتول

 • خیلی آرام ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون ۶ اس پلاس به سمت بالا بکشید و همزمان با این کار، نوک اسپاتول را ۹۰ درجه بچرخانید.

نوک اسپاتول را به حالت اول (خوابیده) منتقل کنید و خیلی آرام آن را از گوشه لبه زیرین آیفون به سمت چپ قاب گوشی هدایت کنید.

 

مرحله ۶: باز کردن گوشه قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را به حالت اول (خوابیده) منتقل کنید و خیلی آرام آن را از گوشه لبه زیرین آیفون به سمت چپ قاب گوشی هدایت کنید. برای ساده تر شدن این کار می‌توانید ساکشن کاپ را هم به صورت همزمان با اعمال نیروی کمی به سمت بالا بکشید.

نوک اسپاتول را در طول سمت چپ قاب آیفون 6 اس پلاس تعمیری حرکت دهید و سعی کنید پنل جلو و پشت گوشی را در این قسمت شل کنید.

 

مرحله ۷: شل کردن سمت چپ قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را در طول سمت چپ قاب آیفون ۶ اس پلاس تعمیری حرکت دهید و سعی کنید پنل جلو و پشت گوشی را در این قسمت شل کنید. در پایان این مرحله باید سمت چپ قاب آیفون ۶S Plus آماده جداسازی باشد.

نوک اسپاتول را به آرامی از لبه سمت چپ قاب آیفون تعمیری به سمت لبه زیرین و سپس لبه راست قاب گوشی هدایت کنید.

 

مرحله ۸: شل کردن سمت راست قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را به آرامی از لبه سمت چپ قاب آیفون تعمیری به سمت لبه زیرین و سپس لبه راست قاب گوشی هدایت کنید و مثل حالت قبل، قاب آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را در لبه سمت راست هم شل نمایید.

با دست یا نوک قاب باز کن، گوشه لبه زیرین پنل پشت آیفون 6 اس پلاس را نگه دارید.

 

مرحله ۹: تست کیفیت شل شدن قاب آیفون

 • با دست یا نوک قاب باز کن، گوشه لبه زیرین پنل پشت آیفون ۶ اس پلاس را مثل عکس ضمیمه شده نگه دارید. با دست دیگرتان خیلی آرام ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید تا به مقدار ۳۰ درجه بلند شود. در این شرایط نباید قاب آیفون ۶S Plus در لبه های سمت راست، چپ و زیرین برای جدا شدن هیچ مقاومتی از خود نشان دهند. اگر هر یک از بخش های مذکور در قبال بلند شدن پنل جلوی آیفون از خود مقاومت نشان دادند، آن بخش را با اسپاتول شل کنید.

ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون 6S Plus تعمیری بردارید.

 

مرحله ۱۰: برداشتن ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون ۶S Plus تعمیری بردارید.

آیفون 6 اس پلاس را روی میز کارتان قرار داده یا در دستتان بگیرید. به آرمی پنل جلوی گوشی را به صورت کتابی بلند کنید.

 

مرحله ۱۱: باز کردن قاب آیفون به صورت ۹۰ درجه

 • آیفون ۶ اس پلاس را روی میز کارتان قرار داده یا مثل عکس اول در دستتان بگیرید. به آرمی پنل جلوی گوشی را به صورت کتابی بلند کنید. دقت کنید که مثل عکس دوم باید لبه زیرین گوشی را بلند کنید و لبه فوقانی آن را کاملا لولا نمایید تا نیروی به لبه فوقانی آیفون وارد نشود. بعد از اینکه پنل جلوی گوشی نسبت به پنل زیر زاویه ۹۰ درجه پیدا کرد، آن را با کش به یک جعبه یا هر ابزار دیگری که می‌تواند نقش تکیه‌گاه را ایفاء کند وصل کنید.

 • نکته: به هیچ عنوان در این مرحله سعی نکنید که دو پنل جلو و پشت آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید. این دو پنل در لبه فوقانی با کابل های شکننده‌ای به هم متصل هستند.

پیچ 2.9 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۱۲: باز کردن پیچ های براکت کانکتور باتری

 • پیچ ۲٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

براکت کانکتور باتری آیفون 6 اس پلاس تعمیری را با پنس از پنل پشت آیفون جدا کنید.

 

مرحله ۱۳: برداشتن براکت کانکتور باتری

 • براکت کانکتور باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را با پنس از پنل پشت آیفون جدا کنید.

نوک پنس یا اسپاتول سرگرد را در سمت راست کانکتور باتری آیفون 6 اس قرار دهید و به آرامی نیرویی به سمت چپ و بالا وارد کنید تا کانکتور از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۱۴: باز کردن کانکتور باتری

 • نوک پنس یا اسپاتول سرگرد را در سمت راست کانکتور باتری آیفون ۶ اس پلاس قرار دهید و به آرامی نیرویی به سمت چپ و بالا وارد کنید تا کانکتور از روی برد جدا شود.

با نوک پهن اسپاتول، کانکتور باتری آیفون 6 اس پلاس تعمیری را مثل عکس به سمت چپ هدایت کرده و در حالتی قرار دهید که عمودی باشد.

 

مرحله ۱۵: کنار زدن کانکتور باتری

 • با نوک پهن اسپاتول، کانکتور باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را مثل عکس به سمت چپ هدایت کرده و در حالتی قرار دهید که عمودی باشد.

سه پیچ 1.3 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۱۶: باز کردن براکت گوشه سمت راست و بالای پنل

 • سه پیچ ۱٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی مشخص شده را باز کنید.

 • پیچ ۳٫۰ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد مشخص شده را باز کنید.

 • نکته: در حین باز و بسته کردن پیچ های براکت فشاری زیادی از طریق پیچ گوشتی به آن ها وارد نکنید، چرا که این فشار مستقیما به برد آیفون منتقل شده و ممکن است منجر به آسیب دیدن آن شود. همچنین در حین بستن گوشی از جا زدن درست پیچ های براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت اطمینان حاصل کنید. به ویژه یادتان باشد که پیچ ۳٫۰ میلیمتری در گوشه سمت راست و بالای براکت مذکور نصب می‌شود.

با نوک پنس براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت آیفون 6S Plus تعمیری را بردارید.

 

مرحله ۱۷: برداشتن براکت گوشه سمت راست و بالای پنل

 • با نوک پنس براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت آیفون ۶S Plus تعمیری را بردارید.

نکته: دقت کنید که سوکت کانکتور (محل وصل شدن کانکتور روی برد آیفون) را به سمت بالا نکشید و آسیبی به آن وارد نکنید.

 

مرحله ۱۸: جداسازی کانکتور دوربین سلفی

 • نوک قاب باز کن یا هر ابزار مشابه و مناسب دیگری را در سمت چپ کانکتور دوربین سلفی آیفون تعمیری قرار دهید و با اعمال نیرو به سمت بالا، این کانکتور را از روی برد گوشی جدا کنید.

 • نکته: دقت کنید که سوکت کانکتور (محل وصل شدن کانکتور روی برد آیفون) را به سمت بالا نکشید و آسیبی به آن وارد نکنید.

نوک قاب باز کن را در گوشه سمت چپ کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون قرار دهید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 

مرحله ۱۹: جداسازی کانکتور کابل دیجیتایزر

 • نوک قاب باز کن را در گوشه سمت چپ کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون قرار دهید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید تا از روی برد جدا شود.

 • نکته: بعد از تعمیر آیفون ۶ اس پلاس و زمانی که در حال بستن گوشی هستید، به منظور جا زدن کانکتور کابل دیجیتایزر به وسط آن فشار وارد نکنید. بدین منظور کافی است کانکتور مذکور را روی سوکت قرار دهید و به سمت آن فشار کوچکی وارد کنید. سپس به سمت دیگر آن فشار وارد نمایید. بدین ترتیب کانکتور کابل دیجیتایزر روی برد آیفون ۶ اس پلاس تعمیر شده نصب می‌شود.

لبه پهن اسپاتول یا قاب باز کن را در سمت راست کانکتور صفحه نمایش آیفون 6S Plus قرار دهید و به آرامی آن را از روی برد جدا کنید.

 

مرحله ۲۰: جداسازی کانکتور صفحه نمایش

 • لبه پهن اسپاتول یا قاب باز کن را در سمت راست کانکتور صفحه نمایش آیفون ۶S Plus قرار دهید و به آرامی آن را از روی برد جدا کنید.

می‌توانید پنل پشت و جلوی آیفون 6 اس پلاس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

 

مرحله ۲۱: جداسازی کامل پنل پشت و جلوی آیفون

 • می‌توانید پنل پشت و جلوی آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

 • از آنجایی که هدف تعویض باتری آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6S Plus) است و باتری گوشی روی پنل پشت آن قرار دارد، بنابراین باید سایر مراحل تعمیر را روی پنل پشت گوشی دنبال کنید. اگر تمایل دارید که لاستیک اطراف صفحه نمایش آیفون را تعویض کنید، در همین مرحله توقفی داشته باشید.

اگر به لبه زیرین باتری آیفون 6 اس پلاس دقت کنید، می‌بینید که سه چسب روی آن چسبانده شده‌اند. این سه چسب را به آرامی و با پیک از روی باتری گوشی جدا کنید و مثل عکس با پنس کمی از باتری فاصله دهید.

 

مرحله ۲۲: باز کردن لبه چسب های نگهدارنده باتری

 • اگر به لبه زیرین باتری آیفون ۶ اس پلاس دقت کنید، می‌بینید که سه چسب روی آن چسبانده شده‌اند. این سه چسب را به آرامی و با پیک از روی باتری گوشی جدا کنید و مثل عکس با پنس کمی از باتری فاصله دهید.

لبه هر سه چسب نگهدارنده باتری را به آرامی بگیرید و آن ها را با نیروی یکنواخت به سمت عقب و بالا بکشید.

مرحله ۲۳: کشیدن چسب های نگهدارنده باتری

 • لبه هر سه چسب نگهدارنده باتری را به آرامی بگیرید و آن ها را با نیروی یکنواخت به سمت عقب و بالا بکشید.

کشیدن چسب های نگهدارنده زیر باتری آیفون 6 اس پلاس را با نیروی یکنواخت ادامه دهید. در این شرایط چسب ها چند برابر طول اصلی خود کش می‌آیند.

 

مرحله ۲۴: جداسازی چسب های نگهدارنده باتری

 • کشیدن چسب های نگهدارنده زیر باتری آیفون ۶ اس پلاس را با نیروی یکنواخت ادامه دهید. در این شرایط چسب ها چند برابر طول اصلی خود کش می‌آیند. سعی کنید زاویه کشش چسب ها را برابر با ۶۰ درجه در نظر گرفته و در طول پروسه کشیدن چسب ها این زاویه و شدت نیروی کششی اعمالی را به طور یکنواخت حفظ کنید. کشیدن سه چسب را تا جایی ادامه دهید که پاره شوند.

 • نکته: زمانی که احساس کردید چسب نگهدارنده باتری به زودی پاره می‌شود، به آرامی دست مخالف خود را روی باتری قرار داده و بدون اعمال هیچ فشاری آن را در جایگاهش نگه دارید تا اگر چسب ها پاره شدند، باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری به بیرون پرتاب نشود.

با آی‌اوپنر (iOpener) یا سشوار به پشت پنل زیر آیفون 6 اس پلاس تعمیری گرما بدهید. گرما را به صورت ملایم و برای مدت زمان 1 دقیقه اعمال کنید.

 

مرحله ۲۵ (در صورت نیاز): گرما دادن به پشت باتری

 • نکته: اگر چسب نگهدارنده باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را به خوبی جدا کنید، نیازی به گرما دادن به پنل پشت آیفون برای جداسازی باتری وجود ندارد، اما اگر این چسب ها به خوبی جدا نشوند، لازم است برای جداسازی باتری به پنل پشت گوشی گرما بدهید و سپس باتری را به آرامی از جایگاهش جدا کنید.

 • با آی‌اوپنر (iOpener) یا سشوار به پشت پنل زیر آیفون ۶ اس پلاس تعمیری گرما بدهید. گرما را به صورت ملایم و برای مدت زمان ۱ دقیقه اعمال کنید.

 • با نوک پیک، اسپاتول با یک کارت سعی کنید باتری آیفون ۶ اس پلاس تعمیری را از لبه سمت چپ شل کرده و از جایگاهش بلند کنید.

 • نکته: هر ابزاری که برای بلند کردن باتری آیفون ۶ اس پلاس از آن استفاده می‌کنید را از لبه سمت چپ باتری به زیر آن فرو ببرید. اگر این کار را از لبه سمت راست باتری انجام دهید ممکن است به قطعات سخت افزاری آن آسیب بزنید. ضمنا در حین انجام این کار دقت کنید که به دکمه های فیزیکی سمت چپ گوشی آسیبی وارد نشود.

می‌توانید نسبت به تعویض باتری آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6S Plus) اقدام کنید.

مرحله ۲۶: تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس (iPhone 6S Plus)

 

به منظور بستن گوشی باید مراحلی که در این مقاله آیفون کمک شرح داده شدند را به ترتیب از انتها به ابتدا انجام دهید.

 

اگر برای تعویض باتری گوشی آیفون ۶ اس پلاس خود با مشکل رو به رو شدید، می‌توانید ضمن تماس از طریق راه های ارتباطی تعیین شده، راهنمایی دقیق تری بخواهید یا از طریق صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در سایت آیفون کمک سفارش خود را به ثبت رسانده و انجام این تعمیر را به کارشناسان مرکز آیفون کمک واگذار کنید و از یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *