تعویض اسپیکر بازر آیفون ۶ اس

تعویض اسپیکر بازر آیفون 6 اس

آموزش تعویض بلندگو یا اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس

آیفون کمک در این بخش از سلسله قسمت های تعمیرات گوشی آیفون به بررسی نکاتی در خصوص تعویض بلندگو یا اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس می پردازد. تعویض اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس در شرایطی انجام می‌شود که بلندگوی این گوشی کیفیت خود را از دست داده یا به کل خراب شود. هنگام جداسازی اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس، باید کابل های آنتن ظریفی را از روی آن جدا کنید که این امر نیاز به دقت بالایی دارد. بنا به تخمینی که ما زده‌ایم، تعویض اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس زمانی مابین ۴۵ الی ۱۲۰ دقیقه را نیاز دارد. در ادامه مطالب تعمیرات گوشی موبایل  در وبسایت آیفون کمک  به آموزش مرحله به مرحله نحوه تعویض اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس می‌پردازیم.

 

چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده مشکلی به وجود آمد یا سوالی داشتید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در مرکز تعمیرات قطعات گوشی موبایل آیفون کمک ، از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید یا سفارش تعمیر و تعویض بلندگو یا اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس خود را به ثبت برسانید و انجام تعمیرات را به کارشناسان خبره این مرکز واگذار کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن، گوشی تعمیر شده خود را درب منزل یا محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

 

قطعات اصلی مورد نیاز برای تعویض اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس:

 • بازر آیفون ۶s
 • تاچ ال سی دی آیفون ۶s ۶,۵۰۰,۰۰۰ ریال
 • باتری آیفون ۶s ۳,۳۵۰,۰۰۰ ریال
 • قاب و شاسی آیفون ۶s
 • دوربین پشت آیفون ۶s ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال
 • فلت شارژ آیفون ۶s
 • فلت پاور آیفون ۶s
 • موتور ویبره آیفون ۶s

 

 

دو پیچ 3.4 میلیمتری لبه زیرین آیفون 6 اس تعمیری را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

مرحله ۱: باز کردن پیچ های لبه زیرین

 • نکته: پیش از شروع پروسه تعمیر گوشی آیفون حتما شارژ باتری آن را خالی کرده یا حداقل به کمتر از ۲۵ درصد برساند. انجام این کار سبب می‌شود تا احتمال بروز حوادثی همچون انفجار و آتش گرفتن باتری به واسطه فشار و ضربات ناخواسته وارد بر آن در حین تعمیر کاهش یابد.

 • آیفون ۶ اس تعمیری را خاموش کنید.

 • دو پیچ ۳٫۴ میلیمتری لبه زیرین آیفون ۶ اس تعمیری را با پیچ گوشتی P2 باز کنید.

ساکشن کاپ را به گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش آیفون تعمیری بچسبانید.

مرحله ۲: نصب ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را به گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش آیفون تعمیری بچسبانید.

 • نکته: دقت کنید که لبه های ساکشن کاپ روی دکمه هوم آیفون تعمیری قرار نگیرد. همچنین مطمئن شوید که ساکشن کاپ به خوبی روی صفحه نمایش گوشی چسبانده شده است.

آیفون 6S تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید. دست خود را به گونه‌ای روی نمایشگر گوشی تکیه دهید که با یکی از انگشتانتان (عموما انگشت اشاره یا شصت) قادر به گرفتن گیره ساکشن کاپ و کشیدن آن باشید. ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون به سمت بالا بکشید و با انتهای دستتان بدنه گوشی را نگه دارید تا جابجا نشود. نیروی کششی اعمالی را به تدریج تا جایی افزایش دهید که در لبه زیرین قاب گوشی شکاف باریکی ایجاد شود.

 

مرحله ۳: کشیدن ساکشن کاپ

 • آیفون ۶S تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید. دست خود را به گونه‌ای روی نمایشگر گوشی تکیه دهید که با یکی از انگشتانتان (عموما انگشت اشاره یا شصت) قادر به گرفتن گیره ساکشن کاپ و کشیدن آن باشید. ساکشن کاپ را با تمرکز نیرو روی لبه زیرین آیفون به سمت بالا بکشید و با انتهای دستتان بدنه گوشی را نگه دارید تا جابجا نشود. نیروی کششی اعمالی را به تدریج تا جایی افزایش دهید که در لبه زیرین قاب گوشی شکاف باریکی ایجاد شود.

 • نکته: سعی کنید که فشار و نیروی خمشی اعمالی روی صفحه نمایش آیفون ۶ اس تعمیری را در طول انجام این مرحله به حداقل مقدار خود برسانید.

نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری به داخلی شکاف لبه زیرین قاب آیفون تعمیری فرو کنید.

 

مرحله ۴: وارد کردن نوک اسپاتول در لبه زیرین قاب

 • نوک اسپاتول را دقیقا از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری به داخلی شکاف لبه زیرین قاب آیفون تعمیری فرو کنید.

 • نکته: از فرو کردن بیش از اندازه نوک اسپاتول در قاب آیفون اکیدا خودداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که نوک اسپاتول را حتما از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری وارد قاب آیفون کنید.

اسپاتول را 90 درجه بچرخانید تا گوشه قاب آیفون 6 اس تعمیری باز شود.

 

مرحله ۵: چرخاندن ۹۰ درجه‌ای اسپاتول

 • اسپاتول را ۹۰ درجه بچرخانید تا گوشه قاب آیفون ۶ اس تعمیری باز شود.

 • نکته: در اطراف صفحه نمایش و درب پشت آیفون ۶S یک لاستیک آب بندی تعبیه شده است. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید این لاستیک را هم در ادامه کار تعویض کنید، اما هیچ الزامی به منظور انجام این عمل وجود ندارد

نوک اسپاتول را با یک چرخ 90 درجه معکوس به حالت اولیه خود باز گردانید و به آرامی آن را از لبه زیرین قاب به سمت لبه چپ هدایت کنید. اسپاتول را به صورت رفت و برگشت در لبه سمت چپ قاب آیفون حرکت دهید تا این بخش از قاب گوشی کاملا شل شود.

 

مرحله ۶: شل کردن سمت چپ قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را با یک چرخ ۹۰ درجه معکوس به حالت اولیه خود باز گردانید و به آرامی آن را از لبه زیرین قاب به سمت لبه چپ هدایت کنید. اسپاتول را به صورت رفت و برگشت در لبه سمت چپ قاب آیفون حرکت دهید تا این بخش از قاب گوشی کاملا شل شود.

 • نکته: از بالا و پایین کردن نوک اسپاتول و فرو بردن بیش از اندازه آن در قاب آیفون ۶S تعمیری خودداری کنید. نوک اسپاتول را از لبه سمت چپ قاب خارج کرده و دوباره از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری وارد لبه زیرین قاب گوشی کنید.

 نوک اسپاتول را از لبه سمت چپ قاب خارج کرده و دوباره از بالای سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری وارد لبه زیرین قاب گوشی کنید.

مرحله ۷: شل کردن لبه زیرین قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را از لبه سمت چپ قاب خارج کرده و دوباره از بالای سوکت ۳٫۵ میلیمتری هندزفری وارد لبه زیرین قاب گوشی کنید.

 • نوک اسپاتول را خیلی آرام به سمت راست لبه زیرین قاب هدایت نمایید.

نوک اسپاتول را خیلی آرام از لبه زیرین قاب آیفون به سمت لبه راست آن هدایت کنید. اسپاتول را به صورت رفت و برگشت در این بخش از قاب گوشی حرکت دهید تا کاملا شل شود.

 

مرحله ۸: شل کردن سمت راست قاب آیفون

 • نوک اسپاتول را خیلی آرام از لبه زیرین قاب آیفون به سمت لبه راست آن هدایت کنید. اسپاتول را به صورت رفت و برگشت در این بخش از قاب گوشی حرکت دهید تا کاملا شل شود.

 • نکته: در انتهای این مرحله باید سه لبه سمت راست، چپ و زیرین آیفون ۶S تعمیری کاملا شل شده باشند.

در این مرحله با یک تست ساده کیفیت شل شدن قاب آیفون 6S تعمیری را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز نقص های احتمالی را برطرف سازید. بدین منظور آیفون تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید و درب پشت گوشی را با یک دست نگه دارید. به آرامی با دست دیگرتان ساکشن کاپ را به سمت عقب و بالا بکشید تا قاب جلوی گوشی از قاب پشت آن بلند شود. به محض اینکه قاب جلوی آیفون 30 درجه از روی قاب پشت آن بلند شد، می‌توانید وارد مرحله بعد شوید اما اگر بخش هایی از قاب گوشی در قبال جدا شدن پنل جلو و عقب آیفون از خود مقاومت نشان دادند، باید آن بخش ها را با اسپاتول شل کنید.

مرحله ۹: بررسی کیفیت شل شدن قاب آیفون

 • در این مرحله با یک تست ساده کیفیت شل شدن قاب آیفون ۶S تعمیری را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز نقص های احتمالی را برطرف سازید. بدین منظور آیفون تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید و درب پشت گوشی را با یک دست نگه دارید. به آرامی با دست دیگرتان ساکشن کاپ را به سمت عقب و بالا بکشید تا قاب جلوی گوشی از قاب پشت آن بلند شود. به محض اینکه قاب جلوی آیفون ۳۰ درجه از روی قاب پشت آن بلند شد، می‌توانید وارد مرحله بعد شوید اما اگر بخش هایی از قاب گوشی در قبال جدا شدن پنل جلو و عقب آیفون از خود مقاومت نشان دادند، باید آن بخش ها را با اسپاتول شل کنید.

 • نکته: هدف از انجام این مرحله فقط بررسی کیفیت شل شدن قاب آیفون و رفع نواقص احتمالی است. بنابراین از بلند کردن بیش از اندازه درب جلوی آیفون از روی درب پشت آن خودداری کنید.

ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون 6S تعمیری بردارید.

 

مرحله ۱۰: برداشتن ساکشن کاپ

 • ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش آیفون ۶S تعمیری بردارید.

آیفون 6 اس تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید یا مثل عکس اول در دستتان بگیرید.

مرحله ۱۱: بستن عمودی پنل جلوی آیفون

 • آیفون ۶ اس تعمیری را روی میز کارتان قرار دهید یا مثل عکس اول در دستتان بگیرید. خیلی آرام پنل جلوی گوشی را به صورت کتابی و با تکیه بر لبه فوقانی قاب بلند کنید. به محض اینکه پنل جلوی گوشی نسبت به درب پشت آن زاویه ۹۰ درجه پیدا کرد، آن را با کش به جعبه یا هر ابزار دیگری که بتواند نقش تکیه‌گاه را ایفاء کند وصل نمایید.

 • نکته: به دلیل اینکه دو پنل پشت و جلوی آیفون با کابل های شکننده‌ای به هم وصل هستند، سعی نکنید که آن دو را در این مرحله از هم جدا نمایید.

پیچ 2.9 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

مرحله ۱۲: باز کردن پیچ های براکت کانکتور باتری

 • پیچ ۲٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۲ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نمایش داده شده را باز کنید.

براکت کانکتور باتری آیفون 6 اس تعمیری را برداشته و از پنل پشت گوشی جدا کنید.

 

مرحله ۱۳: جداسازی براکت کانکتور باتری

 • براکت کانکتور باتری آیفون ۶ اس تعمیری را برداشته و از پنل پشت گوشی جدا کنید.

نوک اسپاتول یا پنس را در گوشه سمت راست کانکتور باتری آیفون 6S تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت چپ هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 

مرحله ۱۴: جداسازی کانکتور باتری

 • نوک اسپاتول یا پنس را در گوشه سمت راست کانکتور باتری آیفون ۶S تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت چپ هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

کانکتور باتری آیفون 6 اس تعمیری را با اسپاتول از سوکت روی بردش دور کنید تا از قرار گرفتن ناخواسته کانکتور روی سوکت و انتقال انرژی از باتری به قطعات گوشی در ادامه تعمیر جلوگیری شود.

 

مرحله ۱۵: دور کردن کانکتور باتری از برد

 • کانکتور باتری آیفون ۶ اس تعمیری را با اسپاتول از سوکت روی بردش دور کنید تا از قرار گرفتن ناخواسته کانکتور روی سوکت و انتقال انرژی از باتری به قطعات گوشی در ادامه تعمیر جلوگیری شود.

سه پیچ 1.2 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۱۶: باز کردن پیچ های براکت گوشه پنل پشت

 • سه پیچ ۱٫۲ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۸ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد نمایش داده شده را باز کنید. براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت آیفون ۶ اس تعمیری را با پنس بردارید.

براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت آیفون 6 اس تعمیری را با پنس بردارید.

مرحله ۱۷: جداسازی براکت گوشه پنل پشت

 • براکت گوشه سمت راست و بالای پنل پشت آیفون ۶ اس تعمیری را با پنس بردارید.

لبه پهن اسپاتول را در گوشه سمت چپ کانکتور دوربین سلفی آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 

مرحله ۱۸: جداسازی کانکتور دوربین سلفی

 • لبه پهن اسپاتول را در گوشه سمت چپ کانکتور دوربین سلفی آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود. کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون ۶ اس تعمیری که در بالای کانکتور دوربین سلفی این گوشی واقع شده را هم دقیقا مثل مرحله قبل از روی برد جدا کنید.

 • نکته: بعد از تعویض اسپیکر بازر آیفون ۶ اس و زمانی که در حال بستن گوشی هستید، به منظور جا زدن کانکتور کابل دیجیتایزر به وسط آن فشار وارد نکنید. این کار ممکن است منجر به شکستن کانکتور مذکور شود. به منظور نصب کانکتور کابل دیجیتایزر باید آن را روی سوکتش قرار داده و به یک سمت آن فشار وارد کنید تا آن سمت جا بخورد. سپس به سمت دیگر کانکتور فشار وارد کنید تا کاملا روی برد گوشی نصب شود.

کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون 6 اس تعمیری که در بالای کانکتور دوربین سلفی این گوشی واقع شده را هم دقیقا مثل مرحله قبل از روی برد جدا کنید.

مرحله ۱۹: جداسازی کانکتور کابل دیجیتایزر

 • کانکتور کابل دیجیتایزر آیفون ۶ اس تعمیری که در بالای کانکتور دوربین سلفی این گوشی واقع شده را هم دقیقا مثل مرحله قبل از روی برد جدا کنید.

 • نکته: بعد از تعویض اسپیکر آیفون ۶ اس و زمانی که در حال بستن گوشی هستید، به منظور جا زدن کانکتور کابل دیجیتایزر به وسط آن فشار وارد نکنید. این کار ممکن است منجر به شکستن کانکتور مذکور شود. به منظور نصب کانکتور کابل دیجیتایزر باید آن را روی سوکتش قرار داده و به یک سمت آن فشار وارد کنید تا آن سمت جا بخورد. سپس به سمت دیگر کانکتور فشار وارد کنید تا کاملا روی برد گوشی نصب شود. لبه پهن اسپاتول را از سمت راست در زیر کانکتور صفحه نمایش آیفون ۶S تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

لبه پهن اسپاتول را از سمت راست در زیر کانکتور صفحه نمایش آیفون 6S تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

مرحله ۲۰: جداسازی کانکتور صفحه نمایش

 • لبه پهن اسپاتول را از سمت راست در زیر کانکتور صفحه نمایش آیفون ۶S تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود. حالا می‌توانید درب پشت و جلوی آیفون ۶ اس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

حالا می‌توانید درب پشت و جلوی آیفون 6 اس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

مرحله ۲۱: جداسازی کامل پنل جلو و پشت

 • حالا می‌توانید درب پشت و جلوی آیفون ۶ اس تعمیری را کاملا از هم جدا کنید.

 • از آنجایی که هدف تعویض اسپیکر آیفون ۶ اس است و این قطعه روی درب پشت گوشی قرار دارد، بنابراین دیگر به پنل جلوی آن کاری ندارید. اگر تمایل دارید لاستیک اطراف نمایشگر آیفون ۶ اس تعمیری را هم تعویض کنید، در همین مرحله توقفی داشته باشید.

لبه اسپاتول را از سمت راست در زیر کانکتور دوربین اصلی آیفون 6 اس تعمیری فرو برده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

مرحله ۲۲: جداسازی کانکتور دوربین اصلی

 • لبه اسپاتول را از سمت راست در زیر کانکتور دوربین اصلی آیفون ۶ اس تعمیری فرو برده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد جدا شود.

پیچ 1.6 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نشان داده شده را باز کنید.

مرحله ۲۳: باز کردن دو پیچ براکت دوربین اصلی

 • پیچ ۱٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نشان داده شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۰ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی نشان داده شده را باز کنید.

براکت دوربین پشت آیفون 6S را از قاب پشت گوشی جدا کنید

مرحله ۲۴: جداسازی براکت دوربین اصلی

 • براکت دوربین پشت آیفون ۶S را از قاب پشت گوشی جدا کنید

لبه اسپاتول را به آرامی در گوشه سمت راست لنز دوربین اصلی آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا کمی از جایگاهش بلند شود.

مرحله ۲۵: بلند کردن دوربین اصلی از جایگاهش

 • لبه اسپاتول را به آرامی در گوشه سمت راست لنز دوربین اصلی آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا کمی از جایگاهش بلند شود.

دوربین اصلی آیفون 6 اس را با پنس از درب پشت گوشی جدا کنید.

مرحله ۲۶: جداسازی دوربین اصلی

 • دوربین اصلی آیفون ۶ اس را با پنس از درب پشت گوشی جدا کنید.

نوک سوزن باز کننده سیم کارت آیفون را به درون مجرایی فرو کنید که در لبه سمت راست قاب آیفون 6S و روی شیار سیم کارت آن تعبیه شده است.

 

مرحله ۲۷: باز کردن شیار سیم کارت

 • نوک سوزن باز کننده سیم کارت آیفون را به درون مجرایی فرو کنید که در لبه سمت راست قاب آیفون ۶S و روی شیار سیم کارت آن تعبیه شده است.

 • سوزن را به سمت داخلی فشار دهید تا شیار سیم کارت گوشی از بدنه آن به بیرون هدایت شود.

شیار سیم کارت و متعلقات آن را از لبه سمت راست درب پشت آیفون 6 اس خارج نمایید.

مرحله ۲۸: جداسازی سیم کارت و متعلقات آن

 • شیار سیم کارت و متعلقات آن را از لبه سمت راست درب پشت آیفون ۶ اس خارج نمایید.

دو پیچ 2.3 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۲۹: باز کردن پیچ های براکت کانکتور دکمه ولوم

 • دو پیچ ۲٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.

براکت کانکتور دکمه تنظیم صدا یا همان ولوم آیفون تعمیری را از درب پشت آن جدا کنید.

 

مرحله ۳۰: جداسازی براکت کانکتور دکمه ولوم

 • براکت کانکتور دکمه تنظیم صدا یا همان ولوم آیفون تعمیری را از درب پشت آن جدا کنید.

دو پیچ 1.5 میلیمتری و تک پیچ 2.3 میلیمتری که به ترتیب با رنگ های قرمز و نارنجی در عکس اول مشخص شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۳۱: باز کردن پیچ های نگهدارنده آنتن وای فای

 • دو پیچ ۱٫۵ میلیمتری و تک پیچ ۲٫۳ میلیمتری که به ترتیب با رنگ های قرمز و نارنجی در عکس اول مشخص شده‌اند را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۹ میلیمتری و ۲٫۰ میلیمتری که به ترتیب با رنگ های زرد و سبز در عکس دوم مشخص شده‌اند را هم باز کنید

آنتن وای فای آیفون 6 اس تعمیری را با پنس از گوشه سمت چپ و بالای درب پشت گوشی جدا نمایید.

مرحله ۳۲: جداسازی آنتن وای فای

 • آنتن وای فای آیفون ۶ اس تعمیری را با پنس از گوشه سمت چپ و بالای درب پشت گوشی جدا نمایید.

لبه پهن اسپاتول را از بالا در زیر کانکتور دکمه ولوم آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

مرحله ۳۳: جداسازی کانکتور دکمه ولوم

 • لبه پهن اسپاتول را از بالا در زیر کانکتور دکمه ولوم آیفون قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

نوک اسپاتول سرگرد را خیلی آرام در کنار کانکتور آنتن فوقانی آیفون 6 اس تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

مرحله ۳۴: جداسازی کانکتور آنتن فوقانی

 • نوک اسپاتول سرگرد را خیلی آرام در کنار کانکتور آنتن فوقانی آیفون ۶ اس تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا شود.

 • نکته: کانکتور و کابل آنتن فوقانی آیفون ۶ اس تعمیری بسیار ظریف هستند. دقت کنید که آسیبی به آن ها وارد نشود. به منظور جداسازی این کانکتور می‌توانید از پنس هم استفاده کنید. در این شرایط با پنس خود کانکتور یا لبه آن را گرفته و به سمت بالا بکشید تا از روی برد گوشی جدا شود.

نوک اسپاتول سرگرد را در کنار کانکتور آنتن زیرین آیفون 6S تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا کنید

 

مرحله ۳۵: جداسازی کانکتور کابل آنتن زیرین

 • نوک اسپاتول سرگرد را در کنار کانکتور آنتن زیرین آیفون ۶S تعمیری قرار داده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی جدا کنید

 • نکته: برای جداسازی کابل آنتن زیرین آیفون ۶ اس تعمیری هم می‌توانید از پنس استفاده کنید. دقت کنید که تحت هر شرایط به کابل و کانکتور آنتن زیرین آیفون آسیبی وارد نشود، چرا که این قطعات بسیار ظریف هستند.

به آرامی لبه پهن اسپاتول را زیر کابلی فرو کنید که در گوشه سمت راست و بالای اسپیکر واقع شده است. اسپاتول را به سمت جلو هول دهید تا به لبه کانکتور بالای اسپیکر برسید.

مرحله ۳۶: جداسازی کانکتور لایتنینگ پورت

 • به آرامی لبه پهن اسپاتول را زیر کابلی فرو کنید که در گوشه سمت راست و بالای اسپیکر واقع شده است. اسپاتول را به سمت جلو هول دهید تا به لبه کانکتور بالای اسپیکر برسید. نوک اسپاتول را به آرامی به سمت بالا هول دهید تا کانکتور مذکور (کانکتور پورت لایتنینگ) از روی برد گوشی جدا شود.

کابل آنتن فوقانی آیفون 6S تعمیری را با پنس گرفته و خیلی آرام به سمت بالا بکشید تا نصف این کابل از گوشه سمت راست قاب گوشی بیرون کشیده شود.

مرحله ۳۷: بیرون کشیدن کابل آنتن فوقانی از لبه راست پنل

 • کابل آنتن فوقانی آیفون ۶S تعمیری را با پنس گرفته و خیلی آرام به سمت بالا بکشید تا نصف این کابل از گوشه سمت راست قاب گوشی بیرون کشیده شود.

پیچ 1.3 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید.

مرحله ۳۸: باز کردن پیچ براکت NFC

 • پیچ ۱٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید.

براکت NFC آیفون 6 اس تعمیری را از درب پشت گوشی جدا کنید.

 

مرحله ۳۹: جداسازی براکت NFC

 • براکت NFC آیفون ۶ اس تعمیری را از درب پشت گوشی جدا کنید.

دو پیچ 2.5 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید.

 

مرحله ۴۰: باز کردن دو پیچ بالای درب پشت

 • دو پیچ ۲٫۵ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۴ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی مشخص شده را باز کنید.

کلیپس پلاستیکی که در بالای درب پشت آیفون 6S واقع شده را با پنس برداشته از آن جدا کنید.

مرحله ۴۱: جداسازی کلیپس پلاستیکی بالای پنل

 • کلیپس پلاستیکی که در بالای درب پشت آیفون ۶S واقع شده را با پنس برداشته از آن جدا کنید.

پیچ 1.9 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید

مرحله ۴۲: باز کردن پیچ های نگهدارنده برد

 • پیچ ۱٫۹ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را باز کنید.

 • پیچ ۲٫۵ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی مشخص شده را باز کنید.

 • پیچ ۱٫۸ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد مشخص شده را باز کنید.

نوک پیک را به آرامی در لبه زیرین برد آیفون 6 اس تعمیری فرو ببرید و آن را به سمت بالا هول دهید تا برد کمی از روی درب پشت آیفون بلند شود.

مرحله ۴۳: جداسازی برد آیفون ۶ اس

 • نوک پیک را به آرامی در لبه زیرین برد آیفون ۶ اس تعمیری فرو ببرید و آن را به سمت بالا هول دهید تا برد کمی از روی درب پشت آیفون بلند شود.

 • لبه سمت دیگر برد را با دست گرفته و به سمت عقب بکشید تا و مادربرد گوشی را کاملا از درب پشت آن جدا کنید.

وسط کابل آنتن فوقانی آیفون 6S در گوشه سمت راست درب پشت گوشی روی یک چسب نگهدارنده چسبانده شده است. به آرامی کابل مذکور را با پنس گرفته و از روی این چسب جدا کنید.

مرحله ۴۴: جداسازی کابل آنتن فوقانی از چسب لبه راست قاب

 • وسط کابل آنتن فوقانی آیفون ۶S در گوشه سمت راست درب پشت گوشی روی یک چسب نگهدارنده چسبانده شده است. به آرامی کابل مذکور را با پنس گرفته و از روی این چسب جدا کنید.

انتهای کابل آنتن فوقانی در لبه سمت راست قاب گوشی به یک گیره فلزی کوچک وصل است. خیلی آرام با نوک پنس کابل آنتن فوقانی را گرفته و آن را از گیره مذکور جدا نمایید.

مرحله ۴۵: جداسازی گیره کابل آنتن فوقانی

 • انتهای کابل آنتن فوقانی در لبه سمت راست قاب گوشی به یک گیره فلزی کوچک وصل است. خیلی آرام با نوک پنس کابل آنتن فوقانی را گرفته و آن را از گیره مذکور جدا نمایید.

در گوشه سمت چپ و پایین اسپیکر آیفون 6 اس تعمیری یک کاور کوچک قرار دارد. به آرامی با پنس این کاور را از روی اسپیکر جدا کنید.

 

مرحله ۴۶: جداسازی کاور کابل آنتن وای فای

 • در گوشه سمت چپ و پایین اسپیکر آیفون ۶ اس تعمیری یک کاور کوچک قرار دارد. به آرامی با پنس این کاور را از روی اسپیکر جدا کنید.

دو پیچ 2.6 میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.

مرحله ۴۷: باز کردن پیچ های نگهدارنده اسپیکر

 • دو پیچ ۲٫۶ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.

 • دو پیچ ۲٫۳ میلیمتری که در عکس با رنگ نارنجی مشخص شده‌اند را باز کنید.

 • پیچ ۳٫۰ میلیمتری که در عکس با رنگ زرد نمایش داده شده را باز کنید.

اسپیکر آیفون 6 اس تعمیری را از درب پشت گوشی جدا نمایید.

مرحله ۴۸: جداسازی اسپیکر آیفون ۶ اس

 • اسپیکر آیفون ۶ اس تعمیری را از درب پشت گوشی جدا نمایید.

چسب نگهدارنده‌ای که در لبه زیرین اسپیکر آیفون 6 اس چسبانده شده و کابل آنتن گوشی توسط آن نگه داشته می‌شود را با پنس باز کنید.

 

مرحله ۴۹: باز کردن چسب نگهدارنده لبه اسپیکر

 • چسب نگهدارنده‌ای که در لبه زیرین اسپیکر آیفون ۶ اس چسبانده شده و کابل آنتن گوشی توسط آن نگه داشته می‌شود را با پنس باز کنید.

کابل آنتن فوقانی آیفون 6 اس با یک گیره به گوشه سمت چپ و بالای اسپیکر متصل شده است. به آرامی این گیره را باز کنید.

مرحله ۵۰: باز کردن گیره سمت چپ اسپیکر

 • کابل آنتن فوقانی آیفون ۶ اس با یک گیره به گوشه سمت چپ و بالای اسپیکر متصل شده است. به آرامی این گیره را باز کنید.

برای اینکه چسب آنتن فوقانی راحت تر از روی بدنه اسپیکر جدا شود، ابتدا برای مدت زمان 1 دقیقه به رو اسپیکر گرمای بسیار ملایمی اعمال کنید. بدین منظور می‌توانید از آی‌اوپنر (iOpener) یا سشوار استفاده کنید.

مرحله ۵۱: جداسازی چسب کابل آنتن فوقانی از روی اسپیکر

 • برای اینکه چسب آنتن فوقانی راحت تر از روی بدنه اسپیکر جدا شود، ابتدا برای مدت زمان ۱ دقیقه به رو اسپیکر گرمای بسیار ملایمی اعمال کنید. بدین منظور می‌توانید از آی‌اوپنر (iOpener) یا سشوار استفاده کنید.

 • نوک پیک را خیلی آرام به زیر چسب کابل آنتن فوقانی فرو برده و آن را از روی بدنه اسپیکر باز کنید.

می‌توانید کابل آنتن را کاملا از اسپیکر آیفون 6 اس تعمیری جدا کنید.

مرحله ۵۲: جداسازی کابل آنتن از روی اسپیکر

 • می‌توانید کابل آنتن را کاملا از اسپیکر آیفون ۶ اس تعمیری جدا کنید.

تنها چیزی که باقی مانده، اسپیکر آیفون 6 اس اپل است. بنابراین می‌توانید نسبت به تعویض اسپیکر آیفون 6 اس وارد عمل شوید.

مرحله ۵۳: تعویض اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس

 • تنها چیزی که باقی مانده، اسپیکر بازر آیفون ۶ اس است. بنابراین می‌توانید نسبت به تعویض اسپیکر بازر این گوشی وارد عمل شوید.

 

به منظور بستن گوشی باید مراحلی که در این مقاله آیفون کمک شرح داده شدند را به ترتیب از انتها به ابتدا انجام دهید.

 

اگر برای تعویض بلندگو یا اسپیکر بازر گوشی آیفون ۶ اس خود با مشکل رو به رو شدید، می‌توانید ضمن تماس از طریق راه های ارتباطی تعیین شده، راهنمایی دقیق تری بخواهید یا از طریق صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی موبایل در سایت آیفون کمک سفارش خود را به ثبت رسانده و انجام این تعمیر را به کارشناسان مرکز تعمیرات قطعات گوشی موبایل آیفون کمک واگذار کنید و از یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *